TOP 8: Nejlepší testosteronové tablety na zvýšení testosteronu pro muže I 2021

Testosteronové tablety jsou jedním z mála způsobů, jak zvýšit hladinu testosteronu (mužského hormonu). Vyznat se v nabídce všech výrobců a produktů je pro lidi, kteří se tomu nevěnují, zbytečně náročný úkol. Proto jsme pro naše čtenáře připravili přehledný seznam volně dostupných přípravků na zvýšení testosteronu (bez receptu). Jejich užíváním dojde k přirozenému zvýšení produkce a to bez vedlejších účinků. Více ve srovnání.

Cons
 
TOP VÝBĚR
Primulus
Účinné zvýšení testosteronu v řádů týdnů a to pomocí přírodního složení.
český doplněk
Cons
Orientační cena: 570 Kč
MenActive
Český doplněk stravy s nabušeným složením, které zvedne i tu nejnižší hladinu testosteronu.
český doplněk
Cons
Orientační cena: 300 Kč
ProMan PLUS
Optimální složení přírodních látek stimuluje produkci testosteronu.
balení zdarma
Cons
Orientační cena: ZDARMA

Srovnání testosteronových tablet

10
Český doplněk stravy Primulus na zvýšení testosteronu

1. MÍSTO: Primulus Nejlepší

Nejlepší testosteronový stimulant s bohatým složením, který posílí vaše zdraví.
569 Kč Do obchodu
Balení vydrží na 1 měsíc.
Výhody
 • každá tableta je zabalena odděleně
 • komplexní složení
Nevýhody
 • vyšší cena

Jeden z nejlepších testosteronových stimulantů, který na trhu najdete. Kromě toho, že stimuluje tvorbu mužského pohlavního hormonu, má uvnitř spoustu vitamínů. Postará se tak o vaše celkové zdraví a odolnost. Ač je k dostání za vyšší cenu, je zcela úměrná výkonu, který Primulus nabízí.

10
Balení Advance nutraceutics MenActive (přípravek pro optimalizace testosteronu)

2. MÍSTO: MenActive SkVĚLÁ VOLBA

Spolehlivý přípravek na zvýšení hladiny testosteronu s rychlým účinkem za výhodnou cenu.
299 Kč429 Kč Do obchodu
Balení vydrží 1 až 2 měsíce.
Výhody
 • pečuje o zdraví
 • nízká cena
Nevýhody
 • potřeba brát dvakrát denně

Druhý nejlepší doplněk stravy na zvýšení testosteronu a posílení zdraví. Najdete v něm hned několik přírodních látek, které podpoří tvorbu testosteronu. Díky vitamínům vám přinese i pevné zdraví a posílenou imunitu. A to vše za velmi pěknou cenu.

9.5
Balení ProMan Plus NaturaMed

3. MÍSTO: ProMan PLUS NaturaMed

Účinné tablety, které můžete otestovat zdarma.
ZDARMA Do obchodu
Balení vydrží 1 měsíc
Výhody
 • navrátí vám sílu
 • rychlý nástup
Nevýhody
 • doporučuje se brát alespoň 2 až 3 měsíce

ProMan PLUS NaturaMed obsahuje minerály a extrakty z rostlin, které podpoří přirozenou tvorbu testosteronu. Tablety vám navrátí fyzickou i psychickou sílu. Navíc podporují metabolismus a zabraňují ukládání tuků, ke kterému často během poklesu tohoto hormonu dochází.

9.5
Prom-IN Health Balance

4. MÍSTO: Prom-IN Health Balance

Přípravek s atraktivním složením, který pomůže s navýšením výkonnosti v pokročilém věku.
399 Kč Do obchodu
Balení vydrží 1 měsíc.
Výhody
 • skvělé složení
 • zvýšení vitality a výkonnosti
Nevýhody
 • vyšší cena

Health Balance nebyl primárně vyvinut pro navýšení testosteronu. Avšak obsahuje spoustu látek, které nepřímo podporují jeho tvorbu. Najdete v něm vše, co potřebuje starší sportovec, který se potýká s novými výzvami, ať už jde o specifické vitamíny, minerály nebo speciální suroviny.

9
balení maxulen energy na zvýšení testosteronu

5. MÍSTO: Maxulen

Přípravek pro rychlejší nárůst svalové hmoty, větší výdrž a stimulaci libida.
325 Kč Do obchodu
Balení vydrží 1 měsíc.
Výhody
 • obsahuje vitamíny a minerály
 • prodlužuje výdrž
Nevýhody
 • doporučuje se brát více tablet denně

Maxulen je přípravek, který vás potěší hned z několika důvodů. Dodá vám energii a chuť do života. Podpoří tvorbu svalové hmoty a vylepší regeneraci. Zároveň vám vrátí chuť na sex a zlepší erekci. Obsahuje také vitamíny a minerály, a tak pečuje o vaše zdraví.

9
VemoHerb Tribulus Terrestris tablety na testosteron

6. MÍSTO: VemoHerb Tribulus Terrestris

Zvýší testosteron a s ním přinese i všechna pozitiva, ať už je to stimulace libida nebo více energie.
599 Kč777 Kč Do obchodu
Záleží na cílech a hmotnosti.
Výhody
 • lepší fyzická i sexuální výkonnost
 • rychlejší růst svalové hmoty
Nevýhody
 • jednosložkové složení

Tribulus Terrestris obsahuje extrakt z bulharského kotvičníku zemního. Díky tomuto přípravku se nejen navýší hladina testosteronu. Kotvičník totiž vylepší i vaši celkovou výkonnost a dodá vám energii. Postará se také o zlepšení svalů a jejich rychlejší růst.

9
BrainMax 3.0 Anabolic Dagger - optimalizátor testosteronu

7. MÍSTO: BrainMax 3.0 Anabolic Dagger

Anabolický optimalizér, který zvyšuje nejen hladinu testosteronu, ale i celkovou vitalitu a energii.
699 Kč Do obchodu
Balení obsahuje 23 dávek.
Výhody
 • obnoví ztracenou energii
 • bohaté složení
Nevýhody
 • vyšší cena

3.0 Anabolic Dagger je předtréninkový anabolický optimalizér, který díky zinku stimuluje tvorbu testosteronu. Najdete v něm i další suroviny, které jsou pro produkty mužského hormonu klíčové. Pomůže vám znovu najít ztracenou energii a motivaci do cvičení.

9
MyProtein Tribulus - Přírodní rostlinný extrakt se 95% saponinů 270 kapslí

8. MÍSTO: MyProtein Tribulus

Vysoký obsah kotvičníku zaručeně stimuluje produkci testosteronu. Od známé značky MyProtein.
699 Kč Do obchodu
Balení obsahuje 23 dávek.

Přírodní rostlinný extrakt kotvičníku od MyProtein zvyšuje produkci testosteronu prakticky okamžitě po požití. Je vhodný pro každého, kdo chce navýšit výkonnost a sílu. Mimoto stimuluje libido, sexuální aktivitu a tvorbu spermat.

Výhody
 • veganský
 • posiluje libido
Nevýhody
 • jednosložkové složení
zpět do menu ↑

Nejčastější látky obsažené v doplňcích na zvýšení produkce testosteronu

Kotvičník (Tribulus Terrestris)

Kotvičník dokáže zvýšit hladinu testosteronu až o 30 %. Jde o nejčastěji používanou látku v testosteronových tabletách. Podporuje libido a erekci. Organismus celkově povzbudí, dodá vám energii a vitalitu. Má příznivý vliv i na regeneraci a nárůst svalové hmoty. Kotvičníku je více druhů, avšak nejsilnější je ten bulharský.

Zinek

Zinek snižuje aktivitu enzymu aromatázy. Ten přeměňuje testosteron na estrogen. Zinek tak má přímý vliv na zvýšení hladiny testosteronu, a to přirozenou a účinnou cestou.

Pískavice řecké seno

Pískavice řecká nebo také pískavice řecké seno je luštěnina, která se paradoxně pěstuje na indickém subkontinentu. Již během krátké doby užívání zvyšuje hladinu volného testosteronu. Stimuluje produkci spermií a také jejich kvalitu. Zlepšuje náladu a libido.

Maca

Maca, jinak také Maca peruánská, se již tisíce let používá jako afrodiziakum pro muže i ženy. Má nepřímý vliv na produkci testosteronu. Mnohem silněji se její účinky projevují ve zvýšené produkci spermií, sexuálním zájmu a celkové energii a vitalitě.

DAA

DAA neboli kyselina d-asparagová stimuluje syntézu testosteronu. Uvolňuje luteinizační hormon do té části mozku, která má na starosti hormonální procesy v těle. Již po necelém týdnu užívání dochází k navýšení hladiny testosteronu, a to až v řádu desítkách procent. Další výhodou je, že podporuje růst svalové hmoty.

Ženšen

Ženšen zvyšuje rychlost, jakou je volný testosteron uvolňován z vázaného hormonu globulinu. Největší přínos tento kořen má především pro stárnoucí muže, kteří trpí na nízkou hladinu testosteronu. Při dlouhodobějším užívání napomůže k navrácení tohoto hormonu na normální úroveň.
zpět do menu ↑

Co je to testosteron?

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který vzniká ve varlatech, přesněji řečeno v Leydigových buňkách. Jde o steroidní hormon a patří do skupiny androgenů. V životě mužů má především dvě hlavní role:

 • stará se o rozvoj sekundárních pohlavních znaků během období dospívání
 • ovlivňuje tvorbu spermatu

Nejvíce testosteronu mají dospívající chlapci a muži v rané dospělosti. S přibývajícím věkem jeho hladina klesá. Tento proces začíná již od 25 let a každý rok se jeho hladina sníží o 1 až 2 %. Množství testosteronu se v lidském těle reguluje samo. Někdy ale dochází k disfunkcím, kdy tělo dává nesprávné signály a jeho tvorba neprobíhá tak, jak by měla.

Ať už vás trápí disfunkce nebo přirozeně snížená hladina vlivem věku, jeho nedostatek se dá řešit doplňky stravy. Jde o důležitý hormon, který má v mužském životě svou roli. Jaké jsou účinky testosteronu? Má vliv například na:

 • libido (sexuální touha)
 • metabolismus
 • regeneraci a růst svalové hmoty
 • vitalitu a psychickou pohodu

Možná budete překvapeni, ale testosteron se vyskytuje i u žen. Avšak ve výrazně menším množství, jelikož pro ženu není tak významný. Vzniká ve vaječníkách a nejvíce se ho tvoří v období ovulace. S tím dle odborníků souvisí také změny nálad a sklony k výbušnosti, které mohou během ovulování zažívat. Také u žen s přibývajícím věkem dochází ke snížení jeho produkce.

zpět do menu ↑

Jaké jsou projevy snížené hladiny testosteronu?

 • Snížená sexuální touha
 • Problémy s erekcí
 • Horší kvalita spermatu
 • Častá únava a nedostatek energie
 • Oslabení svalstva a úbytek svalové hmoty
 • Špatná nálada, deprese
 • Přibírání na váze
 • Gynekomastie
 • Úbytek vlasů
 • Nespavost

Snížená sexuální touha

Nižší libido je zřejmě prvním a nejčastějším příznakem nedostatku testosteronu. Menší chuť na sex je s přibývajícím věkem zcela běžný jev, avšak pokud muž trpí na nízkou hladinu testosteronu, tento problém je mnohem výraznější.

Problémy s erekcí

Erektilní problémy způsobuje nedostatečná tvorba oxidu dusnatého v penisu. Právě testosteron se za normálních okolností stará o to, že je ho v těle dostatek. Nedostatek mužského hormonu má tak za následek nejen sníženou chuť na sex, ale i horší sexuální výkon.

Horší kvalita spermatu

Nejen, že má sperma horší kvalitu, ale také se snižuje jeho celková produkce. Pro zdravou spermatogenezi je nutné mít testosteron v normě. Bez něj se značně snižuje vaše schopnost oplodnit partnerku.

Častá únava a nedostatek energie

Únava je velmi nepříjemným průvodním znakem nedostatku testosteronu. Ten má totiž přímý vliv na vitalitu, energii a sílu muže. Jeho nízká hladina má za následek, že se snadněji unavíte a po fyzické stránce už nevydržíte tolik, co dřív.

Oslabení svalstva a úbytek svalové hmoty

Nízká hladina testosteronu ohrožuje kvalitu a množství svalové hmoty. Pokud ho v těle nemáte dostatek, může snadno dojít k úbytku svalů. Problémem je i tvorba nové svalové hmoty, která bez dostatku mužského hormonu vzniká jen velmi těžko.

Špatná nálada, deprese

Nedostatek testosteronu se projevuje i po psychické stránce, a to velmi nepříjemně. Dojde k oslabení vaší duševní odolnosti a vy budete mnohem náchylnější na stres, špatné nálady, a dokonce i deprese.  Muži, kteří mají příliš nízkou hladinu tohoto hormonu, jsou roztržití a dochází u nich k výkyvům nálady.

Přibírání na váze

Přibíráte na váze a neumíte si vysvětlit proč? Pravděpodobně to ukazuje na nízkou hladinu mužského pohlavního hormonu. S úbytkem testosteronu se zvyšuje obsah tuku v těle.

Gynekomastie

Gynekomastie neboli zvětšená a jemná prsa, ukazují na nedostatek testosteronu. Ten má za následek rozvinutí růstu prsních žláz.

Úbytek vlasů

Řídnutí a vypadávání vlasů je problém, se kterým se potýká téměř každý muž ve zralém a pokročilém věku. Tento jev je přitom spojen právě s nedostatkem testosteronu.

Nespavost

Problémy s usínáním, časté probouzení se během spánku a další nepříjemnosti spojené se spaním. Příčin může být mnoho, avšak ve spoustě případů byla spouštěčem právě nízká hladina mužského pohlavního hormonu.

zpět do menu ↑

Jaká je správná hladina testosteronu?

Optimální hladina testosteronu

Správná hladina testosteronu se u mužů liší podle věku. Největší koncentraci „tesťáku“ mají muži od 18 do 25/30 let. Následně jeho produkce klesá, zhruba 1% až 2% za jeden kalendářní rok.

muži
20-50 let8,33 – 30,19 nmol/l
≥ 50   let  7,66 – 24,82 nmol/l 
ženy
20-50 let0,48 – 1,85 nmol/l
≥ 50   let  0,43 – 1,24 nmol/l

K rozhodnutí o návštěvě urologa-androloga napomáhá dotazník ADAM:

1Trpíte sníženým libidem (sexuálním apetitem, touhou)?AnoNe
2Máte pocit nedostatku energie?AnoNe
3Trpíte poklesem síly a energie?AnoNe
4Klesá vaše tělesná výška?AnoNe
5Ztrácíte radost ze života?AnoNe
6Býváte smutný nebo mrzutý?AnoNe
7Trpíte poruchou erekce?AnoNe
8Zaznamenal jste v poslední době zvýšenou únavu,sníženou výdrž u sportuAnoNe
9Usínáte po oběděAnoNe
10Klesá, zhoršila se  vaše pracovní výkonnost v zaměstnání?AnoNe
Dotazník ohledně správné hladiny testosteronu.

Dotazník je určen mužům nad 40 let. Upraven a převzat z článku: Morely JE et al. Validation of screening questionaire for androgen deficiency in aging males. Metabolism journal 2000.

Výsledek
Pokud jste odpověděl Ano na otázku 1 ev. 7 a nebo na jakékoli jiné 3 otázky nelze vyloučit nízkou hodnotu testosteronu, poraďte se se svým urologem či andrologem.

Převzato z uroklinikum.cz. Před vyšetřením vyzkoušejte produkty z našeho srovnání a doporučení. V mnoha případech není nutné navštívit doktora, ale vystačíte si s volně dostupnými informacemi a přírodním produktem na zvýšení testosteronu.

zpět do menu ↑

Pro koho jsou tablety na zvýšení testosteronu vhodné?

 • Pro muže v pokročilém věku, u kterých jeho tvorba přirozeně klesá.
 • Při disfunkcích v tvorbě testosteronu. Někdy jeho nízká hladina nemusí nutně souviset s věkem.
 • Pro muže v jakémkoliv věku – obsahují totiž spoustu pro zdraví prospěšných látek. Pravdou ale je, že pokud jste mladí a máte testosteronu dostatek, jeho hladina se vám příliš nezvýší a vy nezpozorujete rozdíl.
zpět do menu ↑

Jaké jsou příčiny nedostatku testosteronu?

Hladina testosteronu je u každého muže na jiných hodnotách. Mění se dokonce i v průběhu dne. Kromě věku jsou za jeho nedostatkem i další faktory, které ale můžete ovlivnit.
Jedná se především o:

 • Nezdravý životní styl a stravování
 • Nadváha, obezita
 • Alkohol, drogy, kouření
 • Přespříliš fyzické námahy (nadměrné cvičení, náročné povolání)
 • Stres
 • Cukrovka

Dalším důvodem, proč máte nedostatek testosteronu, může být onemocnění nebo porucha varlat. Může jít o:

 • Zánět  
 • Poranění
 • Ztrátu funkce

Pozor si dejte také na poruchy hypotalamu a hypofýzy. Ty za normálních okolností tvoří hormony, které mají vliv na produkci testosteronu. K jejich narušení může dojít opět vlivem nemoci.

zpět do menu ↑

6 tipů, jak zvýšit hladinu testosteronu

 1. Jezte kvalitní a pestrou stravu. Vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám. Dbejte na vyvážený příjem sacharidů, bílkovin a tuků. Tuky jsou pro tvorbu testosteronu a dalších hormonů naprosto zásadní.
 2. Pravidelný pohyb. Fyzická aktivita je skvělou prevencí proti nadváze. Sport navíc stimuluje tvorbu testosteronu. Nejlepší vliv na zvýšení hladiny tohoto hormonu má především silový trénink.
 3. Dostatek spánku. Nejvyšší hladina testosteronu je vždy po ráno. To proto, že se během noci tělo regeneruje a dochází k obnově i tohoto hormonu. Nedostatek spánku drasticky snižuje jeho produkci, a to až o desítky procent.
 4. Sexuální aktivita. Pravidelný sex má blahodárné účinky na produkci testosteronu.
 5. Vyhýbejte se stresu. Když je tělo ve stresu, produkuje stresový hormon, kortizol. Ten umenšuje zásoby testosteronu a blokuje jeho opětovnou produkci.
 6. Řekněte ne alkoholu. Pravidelné pití alkoholu má negativní vliv na celé tělo a organismus, dokonce i na produkci testosteronu.
Co to jsou testosteronové injekce?

K testosteronovým injekcím se přistupuje v krajních případech, kdy mužskému pacientovi nízká hladina testosteronu způsobuje zdravotní obtíže a znepříjemňuje mu běžný život. Aplikuje je doktor a nejsou volně dostupné. Často je povolí až v případě, kdy se tvorba testosteronu úplně zastavila.

Zvýší mi takový doplněk opravdu testosteron?

Pokud bude doplňky stravy užívat mladý a zdravý muž, testosteron mu nezvýší. Pomohou však všem ostatním, které trápí jeho nízká hladina způsobená stárnutím.

Mohu dostat testosteron na předpis?

Hormonální terapie má mnoho podob. Kromě testosteronových injekcí vám lékař může napsat například speciální tablety, krémy, gely, náplasti a přípravky do úst.

Jak zvýšit volný testosteron?

Důležité je dodržovat zdravou životosprávu. Spěte dostatečně. Jezte pravidelně, nedržte hladovky. Hlídejte si dostatečný příjem sacharidů. Pravidelně cvičte. Nezapomeňte na vitamíny. Volný testosteron zvyšuje například vitamín D.

Jaký je rozdíl mezi volným a celkovým testosteronem?

Volný testosteron se považuje za nejkvalitnější druh testosteronu a je součástí testosteronu celkového. Hormon v této formě je snadno přístupný pro využití. Stará se o většinu pozitivních vlastností, které testosteron jako takový na mužský organismus má. Přitom je ale velice nízko zastoupen. V celkovém množství jsou ho jen 2 až 3 %.

Testosteron celkový má celkem tři formy – volný, vázaný na albumin a vázaný na SHBG (globulin vázající pohlavní hormony). Zatímco ten vázaný na albumin je biologicky aktivní, ten vázaný na SHBG je pro tělo nevyužitelný, avšak zajišťuje transport krevním řečištěm.

Co si z toho vzít? Důležité je mít v normě volný testosteron. Protože i když máte vysokou hladinu testosteronu celkového, ale máte v něm příliš malý podíl volného, mohou vás trápit příznaky spojené s nedostatkem mužského pohlavního hormonu.

zpět do menu ↑

Jaký doplněk na testosteron je nejlepší?

Nejlépe z našeho testu vyšly dva přípravky, a to Primulus a MenActive. V zásadě vám ale s čistým svědomím můžeme doporučit všechny tablety, které jsme ve finálním hodnocení zahrnuli. Každý produkt má totiž nějaké benefity a silné stránky, které nás zaujaly.

9.5Expert Score
Závěrečné hodnocení testosteron tablet

Testosteronové tablety jsou volně dostupné doplňky, které mohou pozitivně ovlivnit produkci vlastního testosteronu a zvýšit ho. Při srovnání jsme brali v úvahu složení, cenu, způsob užívání a jaké výhody produkt nabízí. Nákupem jakéhokoliv doplňku z našeho seznamu neuděláte chybu. Každému může fungovat něco jiného (tolerance jednotlivých látek, metabolismus).

Zvýšení testosteronu
9
Cena
9.5
Přírodní složení
10
Nenašli jste to, co jste hledali?

> BudujZdravi.cz
> Podpora testosteronu
> Podpora erekce

Klikněte k ohodnocení

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím nikdo nehlasoval. Buďte první.

Chcete nás podpořit? Sdílejte!

Budujzdravi.cz
Logo
Enable registration in settings - general